Analistlerden SHIB ve Bu 4 Altcoin İçin Düşüş Uyarısı!

Kripto analist Filip L’ye göre, Polkadot (DOT) boğaları kripto kargaşasında diz çöktü. Analist ayrıca, iki altcoin için daha düşüş öngörüyor. Analist Akash Girimath ise Fantom (FTM) fiyatında bir çöküş olacağını söylüyor. Son olarak analist Aaryamann Shrivastava, Shiba Inu’nun (SHIB) 2022 Aralık’ın en düşük seviyelerine düşebileceği konusunda uyarıyor.

“DOT, burun dalışı riski taşıyor”

Polkadot, yatırımcı duyarlılığının yeniden sarsıldığını görüyor. Geçen haftadan bu yana, traderlar altcoin alanında başka bir kısa negatif piyasa şokuna hazırlanıyor. Bunun nedeni, FTX veya bir stablecoin’in çökmesi değil, önemli bir ödeme hizmeti sağlayıcısının kripto para birimlerinden çekilmesi. Bu hizmet sağlayıcının çadırını toplaması ve iflas söylentileri altında kripto endüstrisini terk etmesiyle, para transferleri çok belirsiz hale gelebilir. Ayrıca, fon transferlerinin doğru kripto borsasına veya portföy şirketine ulaşması garanti edilemez.

Bu arada DOT, bir düşüş üçgeninden çıkmaya çalışırken, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz Silvergate haberleri hiç yardımcı olmuyor. 5,74 dolarlık bir test ve kırılma ile aşağı yönlü bir başka baskı mümkün. Bu, Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı satım bölgesine doğru derinleşeceği için boğaların fiyat hareketini satın almaya hazır olmasıyla 5,31 dolara doğru başka bir satışın yolunu açıyor.

DOT 4 saatlik grafik

Silvergate’in bıraktığı boşluğu doldurmak için başka bir hizmet sağlayıcının adım atmasıyla bazı arka rüzgarlar ortaya çıkarsa, kırmızı alçalan trend çizgisinde hızlı bir geri test yapılabilir. Bir koparma ticareti, 200 günlük Basit Hareketli Ortalama yakınında ilk 6,10 dolara doğru bir miktar takip görebilir. Boğalar için 6,23 dolardan daha yüksek bir önemli seviye ulaşılabilir olabilir, ancak mevcut anlatı nedeniyle pek olası görünmüyor.

ADA boğaları katlediliyor

Cardano, Silvergate’in kripto işinden çekildiğine dair ilk raporların çıktığı Cuma günü Avrupa oturumunda yaklaşık %6 düştü. ADA, son zamanlarda düşüş üçgeninden çıkmak için işlem gördü ve bazı keskin retlerle karşılaştı. İlk önce 0,32 dolara doğru bir düşüşle altcoin’ler için mevcut ters rüzgarlarla başka bir varoluşsal kriz mümkün. Düşüş üçgeninin tamamlanmasından kaynaklanan baskı altında seviye kırıldığında, eldeki 0,30 dolar ile %10’luk bir alt bacak verilmiş görünüyor.

ADA 4 saatlik grafik

Bir kapının kapandığı yerde bir başkası açılabilir ve Silvergate’in yerini yeni bir hizmet sağlayıcı alabilir. Bu, altcoin alanında bir miktar sakin su yaratabilir. Böylece, ADA’nın 0,37 dolara yakın bir yeniden değerleme ile kırmızı alçalan trend çizgisinden hızla çıkması mümkün olabilir.

XRP boğaları bu sefer kendi cenazelerini kurdu

Ripple fiyatı o kadar uzun zaman önce bu yıl için yeni bir zirveye ulaşmaya hazır değildi ve hatta net bir toparlanma rallisi ve yükseliş trendi fark edildiğinden, yukarı yönde 0,48 dolar seviyesini çentikledi. Bununla birlikte, boğalar topu düşürdüğü ve Ocak ayından bu yana gerçekleşen rallide kazançlar kaydetmeye başladığı için piyasalar bir gecede hissiyatı hızla değiştirebilir. Bu amansız kar elde etme ile boğalar kendi ayaklarına vurdu ve XRP’yi 0,37 dolara düşürdü.

XRP, bu hafta birkaç büyük riskli olay kapıda olduğu için daha da düşük işlem görebilir. Jerome Powell’ın mevcut enflasyon seviyelerinin daha uzun kısıtlayıcı bir politikaya ihtiyacı olduğunu doğrulaması durumunda, mesajı XRP’yi 0,34 dolara çıkarmak için şimdiden yeterli olabilir. Cuma günü açıklanacak olan ABD istihdam rakamları daha güçlü ve dirençli olabilir. Bu da Fed’in daha da fazla artırım yapacağına dair beklentileri tetikleyebilir. Böylece, XRP bu haberin ardından 0,30 dolarda dibe vurmaya hazır olur.

XRP günlük grafik

Powell, enflasyonun hala düşmeye devam ettiğini ve mevcut artışların yalnızca bir defaya mahsus olduğunu doğrularsa, XRP daha da yükselecek. Birkaç kez ‘enflasyonda düşüş’ kelimesini ekleyin ve XRP hızla 0,42 dolara ulaşacak ve önümüzdeki ayın sonu için kar hedefi olarak 0,48 dolar ile onu aşacak.

Fantom fiyatı güneye doğru devam ediyor

Altcoin fiyatı, 9 günlük Üstel Hareketli Ortalama’nın (EMA) 19 Şubat’ta destekten dirence çevrilmesinin ardından yeniden canlanan bir hareketle güneye doğru yükseliyor. Azalan kanal ayrıca FTM için devam eden düşüş trendini gösteriyor. Altcoin, teknik oluşumun sınırları içinde ticaret yapmaya devam ettiği sürece, bir tersine dönüş pek olası görünmüyor.

Bu arada traderlar, altcoin fiyatını 0,400 dolarlık acil desteğin altına itmek için 9 günlük EMA’dan 0,429 dolardaki genel baskı beklemeli. Satıcılar piyasalara hakim olmaya devam ederse, FTM modelin alt limitini 0,375 dolardan kırabilir ve 100 günlük Basit Hareketli Ortalamayı (SMA) 0,350 dolardan etiketleyebilir. Bitcoin fiyatının düşmeye devam ettiği vahim bir durumda, yatırımcılar FTM fiyatının aniden düşmesini ve 200 günlük SMA’yı 0,290 dolardan etiketlemesini bekleyebilirler. Toplamda, bu hareket %28’lik bir düşüş oluşturacak ve muhtemelen satıcıların kontrolü bırakacağı yer olacak.

FTM 1 günlük grafik

Tüm işaretler devam eden bir düşüş trendine işaret ederken, boğalar kuzeye doğru bir yol oluşturmak için grafik formasyonunun orta çizgisini kucaklayarak 9 günlük EMA’nın üzerine çıkmalı. Ek olarak, Fantom fiyatında 0,470 dolardan 50 günlük SMA’nın üzerinde günlük bir mum kapanışı, yukarıda açıklanan düşüş tezini geçersiz kılar. Böyle bir durumda, Fantom fiyatı %11 yükselebilir ve 0,523 dolar direnç seviyesini etiketleyebilir.

SHIB fiyatı daha da düşecek!

Shiba Inu (SHIB) fiyatı, bu yazının yazıldığı sırada, geçen hafta neredeyse %12 düştükten sonra 0,00001102 dolardan işlem görüyor. Altcoin, destek seviyesini 0,00001189 dolardan kritik dirence çevirdi ve şimdi 0,00001000 dolar desteğini kaybetmeye yaklaşıyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50.0’da nötr çizginin desteğini kaybetti ve düşüş bölgesinde oturarak hızla düşüyor. Benzer bir aşağı yönlü görünüm, yaklaşık bir aydır yükseliş eğilimi göstermeyen Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesinde de görülebilir.

Shiba Inu MACD ve RSI

SHIB fiyatı bu koşullara bağlı kalırsa, daha da düşebilir ve kritik desteği 0,00000966 dolar seviyesinde test edebilir. Bu desteğin kaybedilmesi, ayıların fiyat momentumuna hakim olmasına ve Aralık 2022’nin düşük seviyesi olan 0,00000791 dolara %26 düşüşle sonuçlanmasına neden olur. Bununla birlikte, RSI’da gözlemlendiği gibi, aşırı düşüş, daha yüksek satışların göstergeyi 30.0 işaretinin altındaki aşırı satış bölgesine itmesine neden olacaktır. Bu bölge genellikle bir trend tersine dönüşünün veya fiyat düşüşünü düzeltmek için en azından küçük bir artışın göstergesidir. Boğalar, bu sıralarda SHIB fiyatını yukarı çekme fırsatına sahip olacak.

SHIB 1 günlük grafik

Bununla birlikte, altcoin’in, sürdürülebilir bir toparlanma başlatmak için yalnızca 0,00001189 dolardaki kritik direnci desteğe çevirmesi değil, aynı zamanda direnci 0,00001395 dolarda etiketlemesi gerekecek. Bu, düşüş tezini geçersiz kılacak ve SHIB fiyatının yılbaşından bugüne kadarki en yüksek seviyesi olan 0,00001472 doların üzerine çıkmasını sağlayacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*