Görenlere “Allah’ım Nasip Et Dedirtti”: Yurt Dışına Vizesi Çıkan Kişi Hayır Lokması Döktürdü!

Türk vatandaşları için vize almak artık çok zorlaştı. Ekonomik ve siyasi sebeplerden dolayı milletimiz diğer ülkeler tarafından vize başvurularında ret yiyor ya da türlü zorluklar çıkarılıyor. Vize alanlarsa sevinçlerini kutlamak için bambaşka tavırlar sergiliyor. Twitter’da @Abreekche adlı bir kullanıcı, vizesi çıkan bir kişinin Datça’da hayır lokması dağıttığı bir fotoğrafı paylaştı. Bakalım o paylaşıma ne tepkiler geldi?

Son yıllardaki ekonomik ve siyasi zorluklardan sonra Türk milleti çareyi yurt dışına gitmekte arıyor. Ancak Avrupa ülkeleri ve ABD’ye vize almak bizim için giderek zorlaşıyor.

Sosyal medyada gün aşırı vize alamayan insanların yaşadıkları, vize aşamasında çektikleri zorluklar, vize alsalar bile gittikleri ülkelerde yaşadıkları sıkıntıları okuyoruz. Gitmeyenler ise bir gün gitmenin hayalini kuruyor.

Vize almak ve yurt dışına gitmek ülkemizde artık o kadar lüks(!) bir durum oldu ki vizesi çıkanlar bu sevinçlerini nasıl yaşayacaklarını bilemez oldular.

Twitter’da @Abreekche adlı bir kullanıcı, hayır için lokum dağıtan bir arabanın fotoğrafını paylaştı. Arabanın üstünde yatan not ise oldukça trajikomik: “Duygu Hanım’ın çıkan vizesi hatrına.” Tabii bu olaya kullanıcılardan da tepkiler gecikmedi.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x