Morgan Stanley, yapay zekayla ilgili gelişmelere atıf yaparak Nvidia’nın notunu yükseltti

Morgan Stanley analistleri, NVIDIA (NASDAQ:NVDA) hisselerini hisse başına 304 dolar fiyat hedefiyle (önceki 255 dolardı) “eşit ağırlık”tan “ağırlık artır”a yükseltti.

Analistler NVDA’nın veri merkezi ve oyun işlerinde zorluklar görmeye devam ederken “nesilsel (jeneratif) yapay zeka gelişiminin taktiksel endişelerle dikkati dağıtamayacak kadar büyük bir mega trend olduğunu” belirtiyor.

Üretken yapay zeka anlatısı, son on yılda teknolojideki en önemli gelişmelerden biri olarak görülen bu trendle birlikte çok güçlü.

Analistler ekliyor:

Sonuç olarak Morgan Stanley analistleri, “bütçeler baskı altında olsa bile bulut harcamalarında yapay zekaya (ve bizim görüşümüze göre NVIDIA’ya) doğru önemli bir kaymaya” tanık oluyor.

Benzer şekilde Citi, NVIDIA’nın fiyat hedefini jeneratif yapay zeka silahlanma yarışında hisse başına 305 dolara yükseltti.

Citi analistleri, “AWS, MSFT, Alphabet (NASDAQ:GOOGL) ve Baidu gibi çok sayıda bulut hizmeti sağlayıcısının bu hafta yaptığı yorumlara dayanarak jeneratif yapay zekanın benimsenmesinin hızlanması”na dayanan boğa senaryosunun, şu anda 400 dolar seviyesinde olduğunu yazdı.

Nvidia hisseleri Cuma günü piyasa öncesinde yaklaşık %1,5 daha yüksek işlem görüyor.

Yazar: Senad Karaahmetovic

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir