Kılıçdaroğlu partiyi bu iki isme bırakmak istiyor: Ankara’yı karıştıran iddia…Kimse tahmin edememişti

Büyük kurultaya sayılı günler kaldı ancak CHP’deki kurultay gündemden düşmüyor.

Perşembe günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, kendisine Divan Başkanı olmasını önerdi. İmamoğlu teklifi kabul etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü’den İpek Özbey’in sorularını yanıtladı ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, CHP genel başkanlığını kime devredeceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

“GEMİYİ LİMANA GÜVENLİ BIRAKMAK İÇİN…”

Kılıçdaroğlu, “Aday mısınız?” sorusuna yanıt verirken şu ifadelere yer verdi:

“Gemiyi limana güvenli bırakmak için. Bilgili, birikimli, iyi bir sosyal demokrata devredeceğim. CHP’nin yüz yıllık birikimini sürdürmemiz lazım. İmbikten süzülen bir birikim.”

“VAR AMA GÖRÜNÜR HALE GELMESİ LAZIM”

Kılıçdaroğlu bu ifadelerinin ardından “Mevcut kişiler arasında böyle biri var mı?” sorusuna “Var ama görünür hale gelmesi lazım. Şimdilik bu kadar konuşalım.” Şeklinde yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu’nun gündeme dair bu dikkat çeken açıklamalarının ardından gazeteci Altan Sancar flaş bir iddia ortaya attı.

“KILIÇDAROĞLU’NUN BAŞKANLIĞI BIRAKMAK İSTEDİĞİ 2 SÜRPRİZ İSİM”

Sancar, Kılıçdaroğlu’nun partiyi bırakmak istediği iki isim olduğunu öne sürdü.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Sancar, şunları yazdı:

“Kılıçdaroğlu’nun İpek Özbey söyleşisinde söylediği “Partiyi bilgili, birikimli, iyi bir sosyal demokrata devredeceğim” sözlerindeki ‘devredeceğim’ kısmını bir köşeye bırakacak olursak; Uzun süredir dillendirdiğim gibi CHP Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre’yi veya akademisyen Mehmet Karlı’yı işaret ettiğini düşünüyorum.”

Altan Sancar’ın söz konusu paylaşımı

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YUNUS EMRE KİMDİR?

1982 İzmit’de doğdu. Babasının adı Şahin, annesinin adı Şengül’dür. Bakırköy İlçe ve İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı ardından CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yaptı. Doktorasını Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsünde tamamlayan Doç. Dr Yunus Emre İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi öğretim üyesi olarak çalıştı.

CHP Tarihi ve sosyal demokrasi üzerine Türkiye’de ve yurtdışında birçok kitabı ve makalesi yayımlandı. Atatürkçü Düşünce Derneği ve Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) Üyesidir. 3-4 Şubat 2018 tarihlerinde yapılan CHP 36. Kurultayında Parti Meclisi üyesi seçildi. 27. Dönem İstanbul Milletvekili seçilen Yunus Emre, TBMM Dışişleri Komisyonu ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi(AKPM) üyesidir. Çok iyi derece İngilizce bilen Yunus Emre evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

MEHMET KARLI KİMDİR?

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’ni, ardından Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Oxford Üniversitesi’nde yaptı. İngilizce ve Fransızca bilen Karlı, halen Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmakta olan Mehmet Karlı evlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x