Şok! Semih Kaya’nın mahkemeye sunduğu belgeler sahte çıktı

Halktv.com.tr

Eski banka şube müdürü Seçil Erzan’ın, tefecilikle suçladığı Semih Kaya, davanın 2’inci duruşmasında dikkat çeken bir e-posta mesajını mahkeme heyeti ile paylaştı. 20 Şubat 2023 tarihli e-postaya göre, Denizbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aydoğdu ile Seçil Erzan arasında, Semih Kaya’ya ilişkin bir mesajın gönderilmiş görünüyordu.

O MAİL İNCELEMEYE ALINDI
Semih Kaya, anılan mailin ekran görüntüsünü çıktı olarak mahkeme ile paylaştı. Bankanın teftiş kurulu, anılan mesajı mercek altına aldı. Bankanın mail sistemi üzerinde yapılan incelemede dikkat çeken bir durum ile karşılaştı. Yapılan incelemede, anılan gün Aydoğdu ve Erzan arasında bir mailin olduğu görüldü.

SAHTE MAİL OLUŞTURDU KAYA’YA VERDİ
Ancak, anılan mail üzerinde yapılan incelemede, mesajın konusunun Semih Kaya ile ilgili olmadığı belirlendi. Teftiş Kurulu raporunda, Erzan’ın, yöneticisi ile arasındaki mail üzerinden tahrifat yaptığı kaydedildi. Erzan’ın, Kaya’ya verdiği sahte mailde “Seçil Selam. Detay anlattığın üzere 2180413 SK (Semih Kaya) açık uçlu fonumuzda nominalin (10.000.000 USD) yasal süreyi beklemeden, maksimum 1 ay içerisinde peyderpey çıkışının yapılıp muhasebeleşmesi uygundur” ifadeleri yer aldı.

ERZAN VE KAYA HAKKINDA ‘SAHTECİLİK’ ŞİKAYETİ
Hazırlanan raporla, Kaya’nın mahkemeye sunduğu evrağın sahte olduğu ortaya konuldu. Rapor üzerine Aydoğdu, hem Seçil Erzan hem de Semih Kaya hakkında ‘özel evrakta sahtecilik” suçlaması ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

‘SEMİH KAYA BANA PARA SATTI’
Dava dosyasına giren ifadelere göre Seçil Erzan, Semih Kaya’yı tefecilikle suçlamıştı. “Semih Kaya bana zorla para sattı” diyen Erzan “Bülent Çeviker’den para (2 milyon 195 bin dolar) aldığım esnada çok büyük tehdit altındaydım” dedi ve şunları kaydetti: “Semih Kaya ve menajeri Fırat Özdemir Göktürk’teki evime Şubat ve Mart ayında sürekli gelerek ikametimde ‘Sen burada yaşayamazsın, biz her şeyi yaparız, seni yaşatmayız’ dediler. Özellikle Fırat Özdemir beni tehdit etti. Ama tabii Semih Kaya da her geldiğinde beni tehdit etmeye devam ediyordu.”

4.2 MİLYON EURO’YA VİLLA ALDI
Semih Kaya’dan toplamda 3.2 milyon dolar aldığını belirten Erzan “Aldığım parayı 5.700.000 dolar şeklinde geri ödememe rağmen Semih Kaya’dan yakamı kurtaramadım” dedi. Kaya’nın kendisinden aldığı paralarla Bodrum’da lüks bir villa ile lüks bir otomobil aldığını kaydeden Erzan “Semih Kaya’ya yaptığım ödeme sonrası yani tam olarak zorla aldığı faizlerle Bodrum ID Konakları isimli yerde bir villa satın aldı. Bu villayı 4.200.000 Euro’ya Semih Kaya satın aldı” ifadelerini kullandı. Söz konusu villanın 1 milyon 575 bin dolarlık ilk 2 taksidini bizzat kendi eli ile ilgili şirketin müdürüne verdiğini söyledi. Erzan, Kaya’nın bu süreçte yüksek fiyatlı Mercedes bir araç da aldığını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir